Single Blog Title

This is a single blog caption

Metra Linhartice – TJ Chornice

Metra Linhartice – TJ Chornice 1 : 1

K poslednímu zápasu sezóny přijely hráči z Chornic. Neobvykle v sobotní odpoledne a s tmavými mraky nad hlavami..

Sestava Chornic : Majer Tomáš, Petr Randula, Jan Letfus, Martin Kraus, Josef Krč, Jiří Tlustoš, Ondřej Kraus, Lukáš Slabý, Jakub Grulich, Jan Vykydal, Martin Černohous (Jan Killer)

Sestava Metry : Tichas, Bali psychlog, Pazdík generál, okurek Kolda, Winky, Páťa Konečný, okurek vtipálek, dj Bobo, Bolínek, malej Karel, Váca (Čenda špekáček, Bedna Anýs, Prcek)

Rozhodčí : Josef Bartůňek, Soška Jiří a laik z Chornic

Branky : Čermák a Vykydal

Hosté nastoupili do zápasu s pevnou obranou a spoléhali na rychlé protiútoky. Metra měla míč dlouho na svých nohách, ale cesta k bráně jim dlouho zůstávala hodně vzdálená. Ve 3.minutě se Lébiš pokusil střelou z dálky překonat pozornou obranu, ale střela neměla moc šancí na úspěch. Domácí pochopili, že o bude nejspíš jedna z možností jak se k ohrožení brány dostat. Proto další střelu zkoušel Winkler. Bohužel jenom do náruče Majera. Dalším střílejícím byl Kelo, ale střílel nad. Po čtvrt hodině se osmělili i hosté. Jeden z protiútoků však ztroskotal na Tichém a další šanci spálil Grullich. Jeho střela mířila hodně nad. Festival střel pokračoval. Kolísek z přímého kopu do náruče gólmana. Hegerovu střelu z vápna Majer perfektním zákrokem vytáhl na roh. Až po půl hodině se Metra představila svojí silnou zbraní. Kombinační hrou. Na konci akce stál Konečný, ale situaci sám před brankářem zbrzdil a z gólové šance nakonec byla jen střela bodlem nad bránu. Nedáš dostaneš se málem vyplnilo o minutu později. Nádhernou střelu Slabého vyrazil Tichý do břevna. Do další šance hostů se zapojil i Pavel Šorma. Střelu mimo bránu chtěl z pozice sedícího brankáře robinzonádou chytit. Bohužel byl krátký a balón mu do pole stejně proletěl. Komická vložka však všechny pobavila. Posledních deset minut patřilo snaze Winklerově. Nejdřív hlavičkoval a pak levačkou bránu minul. Po té se zaskvěl brilantním zákrokem Majer. Po kombinaci se před ním sám objevil Vacek, ale gólman jej vychytal. Druhý poločas začali lépe hosté z Chornic. Po rohovém kopu hodně zatopili před domácí bránou. Co se jim nepodařilo napoprvé, se podařilo jako reparát. Tečovanou střelu Tichý sice vyrazil, ale na dorážku Vykydala už nestačil 0:1. Odpovědět mohl Vacek, ale mířil mino. V 51.minutě vystřídal Kiler Tlustoše. Po Winklerově centru Majer boxoval míč do bezpečí. Vzápětí však Kelo nacentroval před bránu, kde nejmenší hráč na hřišti Konečný hlavičkoval. Scházela tomu přesnost. Pak aspoň trochu pobavil diváky Kolísek, když nasadil jesle jednomu z protihráčů. Menší radost udělal jeho přímý kop z 25metrů rovnou doprostřed brány. Lébiš se taky pokusil překonat Majera, leč marně. Buď trefil přímo brankáře nebo netrefil ani bránu. Se střelou Vacka si Majer taky poradil a vyrazil ji pryč. Druhou střelu si připsal Slabý, tentokrát však Tichy nemusel zasahovat. Metra měla míč víc a víc na svých kopačkách, ale gólově to vyjádřit nedokázala. Střelu z voleje Vackovi srazil obránce a tak to vypadalo na veliký zmar. V 75.minutě vystřídal Konečného Čermák. Do ůtoku se pak zapojoval více i Andrlík, který neměl mnoho práce, ale jeho střela mířila nad bránu. 2minuty po příchodu na hřiště se Čermák ujal role spasitele před naprostou blamáží. Kolísek perfektně zabojoval o téměř ztracený míč, nacentroval jej před bránu, kde už na něj naskočil Čermák a nekompromisní hlavičkou zavěsil míč o sítě. 1:1! Kraus se snažil svou střelou z 25metrů, aby domácím zkazil radost, ale mířil mimo. V 80.minutě vystřídal Bednář Kela.

Očekávaný závěrečný tlak se nekonal. Jako už po několikáté se domácí fanoušci museli spokojit s hrou, kterou viděli celý zápas a nebylo jim dopřáno pocitu z udolání soupeře. Zápas skončil 1:1 a domácí ukončili sezónu tak, jak vlastně dopadla sezóna celá. Rozhodně to nebylo vítězství, jak se tajně doufalo po zimní přípravě.