SKP-Metra

SKP Slovan MT C – TJ Metra Linhartice  3   :   2

Derby nad derby! Jak jinak nazvat souboj domácích SKP proti linhartické Metře? Jak tento souboj vypadal? Dá se říct obecně, že Metra se pokaždé chce vytáhnout proti sousedovi a prvnímu mužstvu třetitřídní tabulky. Už před utkáním bylo jasné, že domácí nebudou chtít nic ponechat náhodě a vítězstvím si pohlídají postupové místo do okresní soutěže. Naproti tomu „torzo“ hráčů z Metry … Silně motivované sestavou domácích v níž se zaskvěla taková jména jako Kryštof, Šatník, Sedláček…

Sestava SKP : Kryštof Jiří, Hrubý Aleš, Otáhal Petr, Dokoupil Vladimír(k) , Komoň Tomáš, Konečný Zdeněk, Skřebský Jaroslav, Sedláček Michal, Švanda  Ladislav, Šatník Petr, Polák Robin (Zelinka Dušan)

Sestava Metry : Tichý Petr, Pazdírek Tomáš, Prucek Jaroslav, Kolísek Lubomír, Winkler Tomáš, Kelo Tomáš, Heger Michal,Bednář Pavel, Andrlík Dušan(k), Lébiš Bohumil, Konečný Patrik (Čermák Jiří, Konečný Ladislav)

Rozhodčí : Pokorný Josef, Ropek Alois, Brychta Josef

Střelci branek : 2x Šatník, Švanda(p.k.) – Lébiš, Čermák

Další rána do sestavy Metry nastala už ve třetí minutě, kdy si obnovil zranění stehenního svalu Prucek a musel nuceně střídat. Nahradil jej Konečný L. Utkání se začalo vyvíjet dle předpokladů. Domácí kombinační hrou dominovali, avšak hosté bojovností a pohybem znesnadňovali domácím roli favorita. V 5.minutě se dostali domácí k zakončení, ale radost jim zkazil Tichý. Pak vystrčili růžky i linhartičtí a obrana Slovanu se musela mít na pozoru. Že se budou mít v obraně co otáčet, jim dokazoval především agilní štírek Konečný P. V 10. minutě zahrávali domácí roh a po teči jednoho z ůtočníků se míč odrazil přímo na hlavu Šatníka, který nikým nehlídán pohodlně hlavičkoval do brány. 1:0. Domácí se uklidnili a málem za to byli potrestáni. Patrik Konečný se dostal po přihrávkách od Andrlíka přes Bednáře do šance, ale v poslední chvíli mu obrana domácích míč sebrala. Ve 22.minutě se kombinační hrou předvedl Konečný P. a Lébiš. Přestože se dostali do blízkosti brány, gól díky Kryštfově zákroku nedali. Dvě minuty na to se protáhl domácí Konečný Z. okolo Winklera, který jej ve vápně fauloval a Pokorný musel písknout penaltu. Tu s přehledem proměnil Švanda, když trefil přesně střed brány. 2:0. Domácí po druhé brance mírně polevili v nasazení a nechali hosty předvést co umí s míčem. V 27.minutě jim první náznak hosté předvedli. Po kombinaci Winklera a Kela se druhý jmenovaný dostal do zakončení, ale jeho střela byla zblokována. Hosté převzali iniciativu plně do svých rukou a nohou. Krásnou střelou z dálky sice domácí ohrozili bránu Tichého, ten však vyrazil na roh, z kterého nic nebylo. Ale to bylo touto dobou vše. Svojí aktivitou uspěl Heger, který vypíchl míč před Hrubým a poslal tak do brejku Konečného, který v plné rychlosti krásně naservíroval míč před bránu Slovanu, kde nikým nehlídaný veterán Lébiš pohodlně překonal Kryštofa. 2:1. Pak se Konečný P. snažil vzít zodpovědnost na svá bedra a několikrát pomotal domácí obránce. Ti mu však s námahou, ale přeci míč nakonec pokaždé sebrali. Další kombinace po zemi skončila neúspěchem, když Heger zkazil dvakrát finální přihrávku na Kolíska. V 39. Minutě se dostal k zakončení Sedláček, ale jeho střelu Tichý chytil. Posledních pár minut prvního poločasu se odehrálo především ve středu hřiště.
Druhý poločas začali domácí opět aktivně. Krásnou nahrávku za obranu jim však dobře vystihl Konečný L. Pak se několika fauly předvedl Šatník. Nejdříve fauloval Konečného L., pak několikrát Andrlíka a výsledkem toho byla žlutá karta. V 53.minutě se zaskvěl Tichý, který si na nedostatek práce nemohl stěžovat, když chytil jedovatou střelu. O pár minut na to se stejně dobře předvedl i Kryštof. V těchto chvílích to byl na hřišti více boj o metry a balón. A když se předvedl se svým hereckým uměním Švanda, vyčinil mu Heger co proto, až jej museli spoluhráči i trenér uklidňovat. V 62.minutě se dostal do šance Lébiš, avšak Kryštofa nepřekonal. Krásnou střelou těsně vedle brány odpověděl Šatník. Za chvilku na to se však mohl tentýž hráč už radovat, když si naběhl na centr a v klidu překonal Tichého. O radost z gólu se náležitě podělil i s diváky sedícími za bránou. O rychlou odpověď se pokusil Konečný P. s Hegerem, ale bez ůspěchu. K dalšímu střídaní zaviněné zraněním museli přistoupit hosté. Lébiše nahradil Čermák. V 75.minutě nahrává do nadějné šance Heger P. Konečnému. Ten však o míč v rozhodující chvíli přišel. To se nelíbilo nově příchozímu Čermákovi, což dal Hegerovi dost hlasitě najevo. A aby dokázal, že jeho rozhořčení nebylo planým, dal po krásném uvolnění od Bednáře kontaktní gól na 3:2. Jeho střelu z hranice vápna neměl šanci chytit ani tak dobrý brankář, jakým Kryštof bezesporu je. Nutno vyzdvihnout i Bednáře při gólové akci, kdy si míč sám na Komoňovi vybojoval a milimetrovou nahrávkou Čermáka našel!!! Metra mírně otevřela zadní vrátka, z čehož vyplynula střela Dokoupila. V 88.minutě Pazdírek perfektním zákrokem zabránil v šanci domácím. Hosté vtrhli rychlou akcí do otevřené obrany domácích. Už už se prodíral k samostatnému úniku Kolísek, ale proti byl Komoň, který si pomohl faulem. Z následného přímého kopu trefil Kolísek zeď. Míč do bezpečí chtěl odkopnout Švanda, ovšem v tom mu žlutým zákrokem zezadu zabránil bojovný Čermák. Polední dvě minuty se už nic nestalo. Žádný tlak ze strany Metry se nekonal a tak skončilo utkání 3:2 pro domácí Slovan.
Jak vidno, ani hvězdné obsazení domácích nemusí stačit na přesvědčivou výhru, když jde o derby. Otázkou zůstává, jak by se zápas vyvíjel, kdyby hrála Metra v úplné sestavě a naproti tomu by hrálo skutečné SKP Slovan Moravská Třebová C. Ne, to není nářek nad prohrou. Nám hráčům Metry stačí jediné. Neudělali jsme žádnou ostudu a naopak jsme pěkně potrápili hráče Slovanu