Tatran Mladějov na Moravě – Metra Linhartice

vs vs vs

Report

Zápas v Mladějově dopadl jasným vítězstvím pro domácí.

Mladějovští, kteří před sezónou nezvykle na okresní přebor posílili utkání ovládli.

Metra do utkání nevstoupila špatně, dobře napadala a měla ze začátku utkání možnosti se dostat do vedení. Řešení však pokulhávalo a zanedlouho se měli hráči Metry možnost přesvědčit jak se mají řešit brankové příležitosti. Největší šanci tak měl v úvodu utkání T. Kelo, když Kryštof odebral míč při napadání domácímu bekovi, vydal se do vápna,  kde obešel napadajícího obránce a poslal míč na přední tyč na T. Kela, kterému střelu, která by jinak skončila v síti, dobře zblokoval domácí stoper na roh. No.. na roh.. to co předváděl rozhodčí Brychta.. se nedá komentovat jinak, než že předvedl zkušený výkon. Dokud nebyl výsledek jasně pro domácí, obracela se autová vhazování a i tento jasný roh na vhazování a odkopy pro domácí. Co je více než zarážející, tak i když se domácí 2x  sportovně přiznali, že míč šel do autu po jejich zásahu rozhodčí byl neoblomný a prostě budou hrát domácí. V druhé půli když už nebylo moc o co hrát naopak stranil spíše Metře a odpustil několika hráčům žluté karty…  Ale zpět k fotbalu. Jak již bylo napsáno, hráči Metry svou chvíli „slávy“ nevyužili, a tak začali úřadovat domácí a v rozmezí od 16. do 38.minuty nasázeli Metře 4 branky. Všechny akce byly velice podobné, akce po křídle zakončená přihrávkou do malého vápna či tzv. pod sebe a důrazné zakončení. Mladějov působil velice sehraně a týmově. Kéž by to někteří hráči Metry také pochopili, že je to ta nejlepší cesta. Za stavu 1:0 pro domácí mohla Metra vyrovnat, po rychlé akci po levé straně hřiště se za obranu dostal Bednář, místo přihrávky na volného Kryštofa, který by dával do „prázdné“ však vystřelil a brankář jeho střelu bez potíží vyrazil. Nakonec se Metře podařilo snížit až za stavu 4:0 pro domácí. Kryštof se uvolnil ve středu hřiště, míč od něj převzal Heger, který jej poslal do strany na Reka. Ten poté posunul na Bednáře, který z úhlu poslal míč pod břevno.

Druhá půle již nebyla v takovém tempu. Hráči Metry se snažili s výsledkem něco udělat, avšak několik centrů poslaných do vápna nemělo adresáta a průnik Bednáře po straně zakončoval ve vápně T. Kelo, ale střela mu nesedla, a tak ji v klidu zlikvidoval domácí brankář. Poté měli možnost hráči Metry zahrávat přímý kop z cca 17 metrů, ale míč T. Kelo poslal daleko mimo bránu. Domácí pak opět skóre zvýšili, když Kudyn zkušeně poslal míč placírkou k tyči (66.minuta). Následně pak ještě po faulu Moravce a penaltě upravili svůj střelecký počin na 6 branek (82.minuta). Metra zaznamenala čestný úspěch i v druhé půli utkání. Kubálek dobře přiklepl dlouhý míč směřovaný na něj na Kryštofa, který jej následně vyslal uličkou na hrot, kde si naběhl M. Heger a v poklidu po zemi překonal brankáře. (87.minuta).

Domácí měli větší fotbalovou kvalitu a zaslouženě vyhráli. Metra bude bojovat o body příští týden doma s Loučkou.