Metra Linhartice – Morašice

vs vs vs

Report

Další výhra ukazuje na dobrou formu hráčů Metry.

Metra nastoupila ve stejné sestavě jako s Hradcem, jen Kaláška v útoku nahradil Vacek. Do utkání se nastupovalo za teplého slunečného počasí, ale ke konci první půle začalo silně pršet a i druhá půle se hrála skoro celá za deště. Metře to nevadilo a dovedla i tak utkání v klidu ke 3 bodům.

Metra se prosadila hned z první vážné situace. Po centru T. Kela, se na přední tyči dostal k míči R. Škrabal. Nepodařilo se mu zakončit, avšak míč zastavil asi metr před brankou, kde se k němu dostal Bednář a v klidu prostřelil brankáře Morašic. Místo aby brzké vedení hráče Metry nakoplo a hráli v klidu, tak dále byly lepším týmem Morašice. Veškeré náznaky šancí se však podařilo vždy zahasit a nakonec největší šanci hostů zápasu připravil Bednář, kdy nepovedenou „malou domů“ z půlky hřiště vyslal do brejku útočníka Morašic. Ten si však nepočínal dobře a jeho slabé zakončení zlikvidoval F. Radimecký.

Do druhé půle vystřídal Koutníka Kryštof a Bednář se posunul na kraj zálohy. Hned v úvodu druhé půle vyslal z dálky pěknou střelu M. Radimecký a brankář Morašic byl velmi rád, že míč vytěsnil na roh. Metra okamžitě převzala iniciativu a celou druhou půli byla lepším týmem a už hosty k ničemu nepustila. Dařila se kombinace a po pěkné akci v 60. minutě přidali naši hráči druhou branku. A to při akci z levé strany obrany dostali Kryštof s Andrlíkem přihrávkami po zemi míč až na pravé křídlo na Bednáře, který také pěknou přihrávkou po zemi na přední tyči oslovil T. Kela, který míč uklidil do sítě. Brzy poté po pressingu Metry zazmatkoval stoper hostí a uklouzl ve vlastním vápně, následně plácl po míči rukou a zahrával se pokutový kop. K penaltě se postavil M. Vacek a v 68. minutě zvyšoval na 3:0 pro domácí. Metra pak již v klidu utkání dohrála a žádné komplikace nepřipustila.

Dosud nejlepší obrana soutěže (Morašice – 14 branek), tak obdržela na Metře 3 kusy,

Příští utkání Metra hraje v sobotu v Opatově.