Bystré – Metra Linhartice

vs vs vs

Report

Dohrávku odloženého zápasu Metra na těžkém terénu v závěru utkání zvládla a zvítězila!

Metra nastoupila do zápasu se změnami v základní sestavě. Petr Kelo je zraněn od „fotbalistů“ z Hradce, takže nastoupit nemohl, tudíž na stoperu hrál D. Andrlík. V útoku chyběl T.Kelo a protože další hráči se k utkání nedostavili musel do utkání nastoupit trenér R. Kubálek st. a protože je to běhavý typ, tak šel na hrot. 🙂

Metru mohl hned v úvodu utkání poslat do vedení P. Bednář, protože domácí brankář udělal chybu, Pavel mu míč vypíchl, avšak z nulového úhlu nastřelil pouze tyč. Domácí byli přesnější, pěknou akcí středem hřiště se dostal do úniku Mužík a křižnou střelou překonal Koutníka (11.minuta). Hra se přelévala ze strany na stranu a obě mužstva měla příležitosti. Jednu velkou šanci domácích zázračně zlikvidoval Koutník, kdy přízemní střelu konečky prstů vytáhl na roh. Na druhé straně z halfvoleje vystřelil R. Kubálek st. a domácí brankář musel vytáhnout míč na roh. Poté z 30 metrů vystřelil Kryštof a jen těsně minul šibenici. Na konci poločasu ještě měl Kryštof lépe umístit míč hlavou po rohovém kopu a vyrovnat, avšak nepodařilo se mu to.

Druhá půle herně vypadala podobně jako první, hrál se svižný fotbal a šance měla obě mužstva. Nejprve přímý kop Kryštofa vyrazil domácí brankář Dittrich a poté se opět prosadili domácí, kdy dotlačili míč do sítě po rohovém kopu.(68.minuta) Ale hned za 2. minuty poté se Metře podařilo snížit. Kubálek R. ml. zahrál přetažený rohový kop na O.Kryštofa, který si míč zpracoval, udělal kličku obránci a křižnou střelou prostřelil chumel před bránou i s brankářem. Následných 20. minut patřilo Metře. Obrana Metry v čele se stopery D.Andrlíkem a D.Škrabalem likvidovala domácí nákopy a pomohla tak útočným hráčům zatápět domácím. Po rohovém kopu se k míči dostal hlavou M. Radimecký, ale bohužel umístil jej těsně vedle tyče. Domácí mohli ještě jednou zvýšit skóre o dvě branky, ale přímý kop opět výborně vyrazil J. Koutník. V 82. minutě zahrával přímý kop P. Bednář a jeho centr si hlavou do sítě srazil domácí stoper.( pozn. v zápise je chybně uveden jako střelec branky D.Škrabal)  Tedy skóre bylo vyrovnané 2:2. Metra se nestáhla, ale nadále se tlačila dopředu pro 3 body. V 89. minutě vybojoval na křídle míč Bednář, prošel podél autové čáry do vápna, tam předložil míč do malého vápna M.Křivánkovi a ten jako správný powerforward dotlačil míč do sítě. Metra dokázala stav 2:0 otočit na 2:3 a je po podzimu v klidném středu tabulky.