Štěpánský turnaj v Městečku Trnávka

Několik hráčů Metry si zimní pauzu zpestřilo účastí na tradičním turnaji.

Tým byl doplněn o Michala Hegera a Ondru Winklera (hráč SKP Slovan MT –

ale nepůsobící zde).

Metra vstoupila do turnaje skvěle a v prvním utkání přejela soupeře z Cetkovic 3:0. Výsledek mohl být pro Linhartice ještě vyšší, ale mnoho šancí zůstalo nevyužito.

Druhé utkání Metře nevyšlo a bylo také dle výkonu nejhorší v celém turnaji. Soupeřem byl tým zvaný „Tulipáni“(složení hráčů z vyšších soutěží na Moravě) a Metru většinu zápasu přehrával. 3:1.

Třetí utkání odehrála Metra proti týmu „ACAB“(Dlouhá Loučka) a pěknými kombinacemi  se dostala do vedení 2:0, soupeře velkou část zápasu přehrávala, avšak vedení ztratila v posledních 3 minutách. Utkání skončilo 2:2, avšak i tak Metra postoupila do semifinále, kde ji čekal pozdější vítěz turnaje, tým „Bonsaje“(tým poskládán z několika opravdu dobrých hráčů věnujících se futsalu).

Semifinále začalo lépe pro Metru, která po kombinaci Heger – Kryštof a- Dvořák, který vracel míč před prázdnou bránu zpět na Kryštofa, avšak míč uklidil do brány skluzem obránce, vedla 1:0. Bonsaje poté ale zabrali a i když Metra byla vyrovnaným soupeřem, tak podlehla 1:3.

V zápase o třetí místo se Metra utkala s týmem „Litrpůl“(SKP Slovan MT a Kunčina) se kterým odehrála vyrovnaný duel. V polovině utkání se prosadili hráči Litrpůlu, ale Metra dvě minuty před koncem snížila zásluhou Dvořáka, který se ocitl po kombinaci Heger-Kryštof-Holub sám před bránou a vyrovnal na konečných 1:1. O vítězi musely rozhodnout penalty a tam byli po několika kopech úspěšnější hráči Litrpůlu.

Metra tak obsadila 4.místo a brankář Michal Heger byl zvolen nejlepším brankářem turnaje.

Za Metru vsítil nejvíce branek Radek Dvořák – 4.