Janov- Metra 2016

Sokol Janov – Metra Linhartice 3 : 1 (1:0)

Úvodní utkání nového ročníku okresního přeboru mnoho radosti nepřineslo.

Již podle toho s jakou sestavou ( a hlavně bez brankáře) Metra dojela na utkání se dalo tušit, že na půdě Janova bude problém uspět. V bráně útočník Dvořák, v obraně chybějící P. Kelo  a v záloze velmi chybějící T. Kelo, to jsou všechno důvody neúspěchu.

Domácí vstoupili do utkání hned od počátku zostra. Prvních několik minut nepustili Metru vůbec za půli a po několika náznacích šancí se ujala střela zpoza vápna, když domácí hráč napálil odražený míč a ten skončil bohužel za zády útočníka Dvořáka, který byl již podruhé za sebou nucen zaskakovat v bráně. Nebyla to bůhvíjaká střela, ale když není v bráně brankář, není se čemu divit.  Janov měl poté ještě několik náznaků šancí, ale nic vážnějšího si již v první půli nevypracoval a to vinou nepřesností ve finální fázi. Metra nebyla vůbec nebezpečná a nezaznamenali jsme v první půli ani jediný střelecký pokus na bránu domácích.

Janovští se do začátku druhé půle obuli ještě více než do začátku první a bylo to hned poznat. V 52. Minutě po hezké kombinaci po křídle netrefil domácí hráč míč prolétající malým vápnem a škoda pro něj, protože před ním byla již jen prázdná brána. Hned za minutu dobře zasáhl zblízka proti domácímu hráči Dvořák a následně se podařilo míč kutálející se po čáře našim obráncům odkopnout. V 60. Minutě se protáhl kolem našich obránců domácí útočník a nastřelil zadní tyč Dvořákovi svatyně. To domácí nemuselo zase tak mrzet, protože následný přímý volný kop usměrnil do sítě domácí obránce a zvýšil tak na 2:0. V 65. Minutě se opět třásla za Dvořákem tyč a přesněji tedy břevno a to po krásné střele ze střední vzdálenosti. První vážnější ohrožení domácí brány vyprodukoval až v 68. minutě Kubálek střelou ze střední vzdálenosti, ale bránu cca o metr přestřelil.  Metra z ničeho nic udeřila v 85. Minutě, kdy si Ondříček povodil perfektní kličkou protihráče a cca z 35 metrů pověsil míč pod břevno. Dalo se očekávat, že Metra ještě zkusí v posledních minutách soupeře zatlačit, ale to by nesměli domácí hned po rozehře z půlky přehodit „brankáře“ Dvořáka a tím konečně rozhodli o výsledku utkání. Hráči Metry se i přes nepřízeň osudu v podobě okleštěné sestavy s utkáním popasovali dobře, bojovali o každý míč, ale bohužel na lepší výsledek to nestačilo.

Sestava: Dvořák, Škrabal D., Andrlík D., Kyrcz, Kalášek, Prucek, Škrabal R., Kubálek, Radimecký, Křivánek, Ondříček

ŽK: Kubálek

Branka: Ondříček

Rozhodčí: Kovář, Nepraš