Metra-Stará garda

Metra Linhartice vs. Stará garda  Metry Linhartic

Zavzpomínat na staré časy a zároveň zapomenout na nepovedenou sezónu. Tak se rozhodli učinit současní a bývalí hráči Metry Linhartic. Zároveň oslavit narozeniny a nebo se rozloučit se svobodou. Zároveň však mohli mladíci odkoukat od starších a zkušenějších, jak vypadá správná parta, co táhne za jeden provaz a ví, co je jejich cílem – vítězství…

Sestava Metry : Jakub Coufal, Ladislav Konečný, Milan Křivánek, Michal Radimecký, Tomáš Winkler, Jiří Langr, Michal Heger, Tomáš Kelo, Tomáš Pazdírek, Martin Vacek, Patrik Konečný, Jiří  Čermák, Jan Matonoha, Pavel Bednář, Jaroslav Holub

Sestava Starých pánů : Richard Škrabal, Jiří Dobeš, Zdeněk Nováček, Vladimír Andrlík, Milan Janeček, František Švichký, František Jurka, Jaroslav Přibyl, Zdeněk Andrlík, Pavel Zienig, Bohumil Lěbiš, Ivo Sedlák, Miroslav Sekanina, Jindčich Křupka

Téměř minutu po minutě nám zaznamenala Lenka Musilová, za což jí za oba týmy dodatečně děkuji.
Hned od začátku bylo vidět, že obě mužstva chtějí vyhrát. Kombinační hra starých pánů stačila na mladíky a Ti se zpočátku měli co otáčet. Pouze rychlostí se jim dařilo vyzrát na starou gardu. Zatímco střed hřiště plně ovládali Přibyl s Jurkou a občas se jim do kombinace přidal Sedlák, Andrlík nebo Křupka, mladí se pokusili střílet i zdálky. První to vyzkoušel Heger, ale nebyla to střela povedená. Dlouho se nemohl prosadit ani jeden tým, protože vázla finální pčihrávka. A když se podařila koncová nahrávka sebrala obrana v poslední chvíli míč jak  Vackovi, tak Lébišovi. Další pokus o střelení branky si zaznamenal Langr, ale bez úspěchu. Pak obraně zavařil Ziernig, který pčekonal vyběhnuvšího Coufala, ale pomalu kutálející se míč, vykopl Kelo z prázdné brány. O tři minuty později však Kelo nestačil na Lébiše a ten zkušeně překonal Coufala. Mladíci se pokusili zabojovat a vysledkem byl vyrovnávací gól Vacka. Pak se hra na chvilku uklidnila a byli k vidění jenom náznaky šancí. V 25 minutě sedostal k zakončení Jindřich Křupka a nemýlil se. Jeho gól znamenal vedení pro staré pány 2:1. To se opět nelíbilo mladíkům a zvýšii obrátky. Do šance se dostal Čermák, ale mířil nepřesně. Pak zatáhl míč do vápna Heger, naservíroval míč před bránu Vackovi, ale ten se šance zalekl a trefil jen Škrabala. A když se ani nevešla mezi tyče střela Winklera, skončil poločas 2:1. Na druhý poločas se vystřídal Čermák s Kelem na svých pozicích a vysledkem toho bylo rychlé vyrovnání Kela na 2:2. Jeho střela z vápna se sice dala chytit, ale Škrabal je spíše hráč než dólman a tak se neodhodlal k tygřímu skoku a la Plánička  Mladíci se konečně rozhýbali a přehrávali své soupeře pohybem a především dlouhými pasy za obranu. Jenže na to se nemoh dívat střed zálohy starých pánů. Začali si opět rychle nahrávat  pak dlouhým pasem nacházeli Lébiše. Po jednom takovém centru se povedlo Lébišovi skórovat. Byl to už jeho druhý gól a znamenal opětné vedení staré gardy. Jenže o pár minut se nepovedl výhoz Škrabala na Sedláka. Jeho nahrávku rukou zachytil Langr a hned po zpracování se krásně trefil z 28,5metrů do poloodkryté brány Úplný obrat dokonal Vacek svým druhým gólem. Pak se znovu přihlásili ke slovu staří páni. Jejich snahu o vyrovnání nezbrzdilo ani mírné zranéní Franty Jurky. To, že převzal soupeř iniciativu se nelíbilo Čermákovi, který nestíhal bránit a místo toho se zbytečně rozhádal s půlkou mužstva. Do toho se přidal Švichký se svou kritikou rozhodčího. A když se pustili do běžeckého souboje Winkler s Lébišem, po němž spadl druhý jmenovaný na zem tak nešťastně, že si vyvrátil loket a musela mu být zavolána záchranka, bylo raději utkání ukončeno.
Nutno podotknout, že mladí se mají opravdu od starších kamarádů, co učit. Především, co se týká přístupu k fotbalu jako takovému. Pak se sedlo k pivečku a slivovičce a už se nedělali rozdíy jestli je někdo věkem dorostencem nebo starý pán. Všichni si popovídali a hlavně se dobře pobavili na účet oslavenců. Za jejich občerstvení a nejednu zařízenou opičku jim všichni děkujeme s přáním všeho nejlepšího a hlavně dlouhého a pevného zdraví. Jen pro úplnost. Narozeniny slavili Prcek-Jirka Langr, Dědek-Jarda Přibyl, Moruš-Michal Bureš, Bolínek-Dušan Andrlík, Bořek-Ríša Škrabal, malej Kája-Tomáš Kelo a nakonec se svobodou se rozloučil Brďa-Milan Křivánek. Tomu speciálně přejeme v manželství klid a pohodu a na závěr mu přidávám jako radu do života (či snad upozornění? ) pár řádek od Guy de Maupassanta z jeho sbírky povídek….
Když se přítel žení, je konec, úplný konec. Žarlivá ženská láska, ten podezíravý, neklidný, tělesný cit. Neumí tolerovat silný a upřímný svazek ducha, srdce a důvěry, který může existovat jen mezi muži..