Single Blog Title

This is a single blog caption

Opatov-Metra

Opatov – Metra Linhartice 3:0

S teoretickou možností postupu do okresního přeboru přijela Metra bojovat do Opatova. Opatovští chtěli zase potvrdit, že se jim na domácím hřišti na Metru daří.

Sestava Metry : Tichý Petr, Pazdírek Tomáš, Křivánek Milan, Kolísek Lubomír, Winkler Tomáš, Kelo Tomáš, Heger Michal, Kelo Petr, Andrlík Dušan (k),  Kryštof Ondřej, Čermák Jíří (Konečný Patrik, Lébiš Bohumil, Bednář Pavel, Konečný Ladislav)

Sestava Opatova : Navrátil M., Popelka T., Bureš L., Petruň J., Fukar P., Krhoun L., Vostrčil K., Kalanek J., Jiráček J., Štosek J., Stolařík K. ( Procházka L., Prokop J., Štosek M., Havlát J.)

Přes zimu silně posílený opatovský celek nastoupil velmi motivovaný. Hned od začátku chtěli dostat Metru pod tlak a vstřelil rychlý a uklidňující první gól. Už ve třetí minutě se dostal ke střele domácí Kalanek a jako první ohrozil střelou z dálky bránu Metry. Opatov hrozil hlavně z nebezpečných standardních situací, především rohů, ale s těmi si Metra tentokrát poradila dobře. V páté minutě se srazil Pazdírek s Petrem Kelem a oba museli za lajnu nechat si ošetřit svá krvácející zranění. V sedmé minutě však zaváhal Pazdírek. Toho předskočil Stolařík a vypíchl mu míč, který se odrazil od nohou Tichého k nikým nehlídanému Štoskovi a ten střelou do prázdné brány otevřel skóre. Nutno podotknout, že střela se odrazila se štěstím od břevna do sítě. Opatov nepolevil a výsledkem bylo množství zahrávaných rohů na branku Metry. Metra si netroufla vyrazit ve více lidech na bránu Opatova a tak její pokusy končily daleko od branky Navrátila. Ojedinělý pokus Hegera za střední vzdálenosti neměl šanci na úspěch.Tlak počet rohů domácích zase začal narůstat. Avšak nádhernou akcí a kombinací mohli za chvilku hráči metry kontrovat. Jenže kombinace ztroskotala na Čermákovi, jenž poslal finální přihrávku Hegerovi na paty. Ve 34. minutě se zaskvěl Tichý. Nádhernou dělovku vytáhl jen tak tak na roh a zabránil jistému gólu. V 35.minutě dostává Čermák žlutou kartu za faul. Hra se v tuto chvíli odehrávala jen před bránou Metry. Přesto se Metra z tlaku vymaňovala hrou po zemi. Dál však než na polovinu soupeře to povětšinou nedotáhla. V předposlední minutě se semlela zajímavá situace před brankou Tichého. Po rohovém kopu se na malém vápně prosadili lépe domácí a dotlačili míč za brankovou čáru. Tichý se přesto pokusil míč vyhodit zpoza čáry. Kolísek v domnění, že to je jasný gól chytil míč do rukou, což byl jasný signál pro rozhodčího k písknutí penalty. K té se postavil Vostrčil a s přehledem poslal Tichého na druhou stranu brány než kam míč umístil. 2:0. Do druhé půle přišla Metra jako vyměněná a začala neúprosně napadat svého soupeře již na jeho polovině, což vedlo k chybám v rozehrávce. Hráči Linhartic se tak dostali několikrát do slibných příležitostí. Chyběla tomu finální nahrávka, jak podvakrát na úplně volného Patrika Konečného, jenž vystřídal v půlce Čermáka, tak na Kryštofa od Hegera. Střely ze střední vzdálenosti Kryštofa, Kela P. a Hegera neměli mnoho šance na úspěch. Pak si slabší chvilku párkrát vybral i blanenský rozhodčí, který nechal na půli fauly bez povšimnutí, ale před pokutovým územím Metry pískal každičký střet a zákrok na hráče z Opatova. To už nevydržel Heger a výsledkem byla žlutá karta za protesty. V 52.minutě se Heger předvedl v jinačím světle. Dvakrát předvedl ukázkový skluz a čistě sebral míč soupeřům od  nohou. Poté byl na půli zfaulován. V těchto chvílích se hra přelévala z jedné strany na druhou, což muselo potěšit i oko náročného diváka. O to víc musela potěšit 68.minuta fanoušky Opatova, když se po autovém vhazování nádherně obtočil okolo Winklera Stolařík a přízemní střelou ke vzdálenější tyči překonal Tichého. Ještě dvakrát měli opatovští šanci ohrozit Tichého, ale ani jeden přímý kop si cestu do sítě nenašel. Domácí už v pohodě dohrávali utkání. Hostující Lébiš ještě chtěl svou střelou korigovat nepříznivý stav, ale ani jeho střela nebyla tou úspěšnou. Když se v 88.minutě objevily blesky na obloze, ukončil raději rozhodčí utkání.
Domácí byli po většinu zápasu lepším celkem a zaslouženě vyhráli. Dostanou-li se do okresního přeboru, můžeme jim k tomu jenom gratulovat.