Metra-JevickoB

Metra Linhartice – Jevíčko B 10:1

Střelnici si otevřela Metra na domácím hřišti, proti oslabenému celku Jevíčka B, jenž přijelo v jedenácti lidech a bez brankáře.

Sestava Metry : Tichý Petr, Pazdírek Tomáš, Křivánek Milan, Kolísek Lubomír, Winkler Tomáš, Lébiš Bohumil, Heger Michal, Šmída Jan, Andrlík Dušan (k),  Kryštof Ondřej, Čermák Jíří ( Kelo Tomáš, Kelo Petr, Konečný Ladislav)

Sestava Jevíčka B : Vašíček, Jedlinský, Komárek, Přikryl, Dračka, Juračka (k), Wolf, Haupt, Kyša, Veselý, Hrazdíra

Rozhodčí : Báča Lukáš, Vodička Martin, Soška Jiří (laik)

Branky : Kryštof 4x, Kelo Petr 2x, Heger 2x, Lébiš, Čermák – Juračka

Naproti tomu Metra si mohla dovolit nechat na lavičce nejlepšího dorostence Patrika Konečného a ještě ne úplně zdravého Lukáše Balabána. Valná většina hráčů byla den před zápasem poladit formu na kácení máje v Bezděčí a tento způsob přípravy na zápas se zdál být dobře zvoleným. Celý zápas se odehrál ve volném a přátelském tempu, čemuž značně dopomohl odevzdaný hostující celek. V obraně nechával Metře dostatek prostoru a času. V 9. minutě si tak po přímém kopu Kolíska do břevna doběhl Kryštof pohodlně k odraženému míči a snažíc se, aby netrefil gólmana, dorazil míč do poloprázdné brány. Pár minut dostal tentýž hráč krásný pas od Hegera a opět se tváří v tvář bránkáři nezmýlil. 2:0. Pak se proměnil Kryštof v nahrávače, ale jeho nahrávku nezužitkoval Čermák. Jeho střela šla nad branku soupeře. Pak se dostal do šance Juračka a nádherným únikem přes půl hřiště a 4 protihráče prostřelil Tichého a snížil na 2:1. Metra neváhala a její odpověď byla prakticky zničující. Hned po rozehře našel Heger dlouhým nákopem Lébiše, který sice nevystřelil nikterak přesně, leč na hostujícího gólmana to stačilo. 3:1! Tím se zlomil veškerý odpor soupeře. Juračka sice předvedl ještě jeden krásný průnik do obrany Metry, ale Tichý svým nosem a tváří míči zabránil v cestě do sítě. Posledních 5 minut patřilo Čermákovi. Jeho 2 střely však nemířili přesně. Třetí již byla přesnější, ovšem brankář Jevíčka ji vyrazil na rohový kop. K jeho exekuci se postavil nový hráč na hřišti Kelo Petr, který vinou operace slepého střeva chyběl několik týdnů. Přehled však neztratil a našel nádherným kopem nikým nehlídaného Kryštofa a ten hlavou dovršil čistý hattrick!4:1! Byl to po dlouhé době, kdy Metra dokázala zužitkovat výhodu rohového kopu. Dá se říct, že tito dva hráči olemovali přestávku, protože po dvou minutách hry v druhé půli si celou akci zopakovali. Kryštof dal svůj čtvrtý gól, což samozřejmě bude něco stát a bude muset přispět něčím pitelným do klubové chlastovnice 5:1. Pak se odehrál brankostroj, který určitě potěšil každého, kdo v neděli na stadion metry přišel, přestože počasí se tvářilo všelijak. V 63.minutě si spolupráci u třetího gólu vyměnili Lébiš s Hegerem.  Po jejich kombinaci se Heger trefil přízemní střelou k tyči a zvýšil už na 6:1. To však nebylo vše! Hlasatel ještě nestihl vyměnit cedulky a nahlásit střelce, když se po střele Kryštofa dostal k odraženému míči Čermák a vstřelil svůj první letošní gól! 7:1. Následně na to byl vystřídán dalším rekonvalescentem Tomášem Kelem. Stejným směrem, tedy na hřiště, putoval i Ladislav Konečný. Ten nahradil Pazdírka. Tou dobou se dostával výrazně ke slovu Petr Kelo. Nejprve krásnou a tvrdou střelou zvýšil na 8:1. Posléze mu míč vybojoval Heger, když se nenechal od Haupta obehrát. Vypíchl mu míč přímo ke kopačkám Petra Kela a ten opět střelou zpoza vápna dal svůj druhý gól. Hattrick odmítl prakticky vzápětí, když mu jeho Bratr Tomáš parádně posadil nadýchaným centrem balón na hlavu. Avšak nikým neatakován se mu míč z hlavy svezl a zamířil mimo bránu. Na kulatých 10:1 zakončil krásnou kombinační akci Heger svým druhým gólem. Nahrál míč Kolískovi, ten si jej vyměnil s Petrem Kelem a vrátil Hegerovi, který už si to zamířil sám na bránu jevíčských protihráčů. Nikým neatakován v poklidu zavěsil. Poslední čtvrt hodina se prakticky soustředila na boj jevíčských obránců s rozhodčími. Především bývalý rozhodčí Kyša nesl trpce prohru a v každém dalším ůtoku domácích viděl ofsajd.
Nutno podotknout, že nikdo si před zápasem nedovolil tvrdit, že Jevíčko Metra v klidu převálcuje. Ale co se pak dělo na hřišti nejspíš překvapilo i domácí hráče. Hosté přijeli s tím, aby neprohráli ostudně, což se jim bohužel povedlo. Jediným hráčem, který si nezasloužil tak vysokou porážku, byl Juračka. Snažil se jako správný kapitán, ale sám toho moc nesvedl.
Po zápase byla narychlo svolána menší tisková konference u Zdeny v hospodě. Zábava byla poměrně veselá (aby ne po takovém zápase) a jedna poznámka z této tiskové konference stojí za zaznamenání. Vyšší váhová kategorie ( Jirka Čermák a Milda Křivánek ) zjistila, že od doby, kdy nastoupili v základní sestavě se skóre Metry změnilo ve značně kladný poměr. Za poslední zápasy 4 zápasy totiž Metra uhrála 10 bodů s celkovým skóre 17:2 !!! Ovšem, co na to vše říká po zápase správce stadionu Pavel Šorma, se nám nepodařilo zjistit. Díry, jež jasně naznačují, kde se tito dva hráči po hřišti pohybovali, musí být po každém zápase dlouze a trpělivě spravovány