Rohozna-Metra

SK Rohozná u Poličky – Metra Linhartice 1:1

Po vydařeném výkonu se Starým Městem, zajeli hráči Metry se svými fanoušky do Rohozné u Poličky. Pod čerstvým dojmem prakticky chvíli po zápase se mi vkrádají vlastní pocity. Nacházím slova frustrace a zklamání…

Sestava Rohozné : Škranc Michal, Kadlec Zdeněk, Havlík Jan, Moravec Lukáš, Jandl Roman, Mauer Jan, Sauer Libor, Moravec Vlastislav, Škranc Radek, ing. Olšán Miloslav, Baldík Jiří (Moravec Karel, Andrlík Petr)

Sestava Metry : Tichý Petr, Pazdírek Tomáš, Křivánek Milan, Kolísek Lubomír, Winkler Tomáš, Šmída Jan, Heger Michal, Lébiš Bohumil, Andrlík Dušan (k),  Čermák Jiří, Konečný Patrik (Vacek Martin, Konečný Ladislav, Bednář Pavel)

Rozhodčí : Hrouzek Kamil, Báča Břetislav a Cupal Miroslav (oba laici)

Střelci : Sauer Libor – Vacek Martin

První poločas začali domácí velice aktivně. Rychlé napadání už na polovině soupeře, agresivita v osobních soubojích a chyby v rozehrávce hráčů Metry dodávaly domácím sebevědomí. U míče byli vždy minimálně o krok dřív než soupeř a tak se není čemu divit, když zaváhání Tichého potrestal Sauer už v sedmé minutě. Váhajícího gólmana překvapil střelou z úhlu a dostal domácí do jednogólového vedení. Domácí se neuspokojili a nadále se snažili. Výsledkem bylo několik rohů a jedna nastřelená tyč. Svou chybu několikrát napravil Tichý a tak Metře zachraňoval naději na dobrý výsledek. Dokonce i na rohy a centry vybíhal a boxoval je do bezpečí. Hra Metry byla nadále nepřesná a za celý první poločas si nikdo z jejích hráčů nevytvořil žádnou brankovou příležitost. Hlavním důvodem nekompaktnosti hry je spousta zraněných, na což se však nelze vymlouvat. Za zmínku stojí překonaný rekord Jirky Čermáka, který vydržel na hřišti celý poločas!! Zapsal se žlutou kartou a především svou důraznou, leč lehce nepřesnou střelou z přímého kopu, která jen zlehounka málem zlomila rohový praporek Přesněji si vedl z podobné situace Kolísek. Ten byl tak přesný, že trefil přesně prostředek branky a gólmana. Druhý poločas se začalo hrát úplně podle jiných not. Domácí začali zdržovat a nechtělo se jim hrát. Zřejmě se unavili v prvním dějství hry natolik, že chtěli výsledek udržet do konce. Spoléhali se na rychlé protiútoky, ze kterého by zápas rozhodli. Hosté převzali otěže, ale do připravené obrany, čekající na hranici velkého vápna se nedařilo dlouho proniknout. Teprve když vystřídal Bednář Šmídu, přišel ten správný impuls do hry Metry. Nejdříve si Heger vysloužil žlutou za ukrutně nebezpečný faul. V 70.minutě se zmocnil míče Bednář a střelou nadělal Škrancovi tolik problému, že střelu pouze vyrazil před sebe. K míči se nejrychleji dostal Lébiš, který přihrál Vackovi a ten už věděl kam s míčem. Do odkryté brány míč uklidil a srovnal na 1:1. O pět minut mohl Vacek svůj gólový zápis zopakovat, ale střelu uspěchal a trefil přesně náruč gólmana. Metra vycítila šanci a najednou jí narostla křídla. Centr Kolíska nijak Bednář nezužitkoval. O minutu později se ke střele dostal Heger. Jeho střela skončila na tyči a k případné dorážce se nikdo nedostal včas. Další pološance pak nezužitkovali Vacek a Bednář. V poslední minutě se pokusil vzít vše do vlastních rukou nebo spíš nohou, či na svá bedra Heger. Tentokrát by však udělal lépe, kdyby nahrál. Tvrdou střelou ze strany trefil spojnici brány. Na jeho přihrávku na malé vápno čekalo několik spoluhráčů a tak ani z tohoto mraku nezapršelo. Touto akcí se přiblížil závěrečný hvizd rozhodčího Hrouzka.
Remíza byla v sobotním odpoledni více než zasloužená a dělení bodů rovnocenným dílem odpovídá dění na hřišti. Domácí měli více ze hry v prvním poločase a Metra zase v druhém. Žízeň hostujících fanoušků ukojila pouze pípa. Hra nikoliv. A proto výkřiky, že Paras má žízeň a Ema mele maso, jsme mohli číst ze zápisků častěji než šance a úžas nad kombinační hrou obou celků.