Single Blog Title

This is a single blog caption

Metra – Starak

Metra Linhartice – Staré Město 4:0

Detailní a hlavně originální pohled na zápas se Starým Městem nám představil „Malej Kája“. Jak to viděl svým bystrým zrakem a přepsal na papír, se dozvíte v následujícím článku…

Sestava Metry: Tichý Petr, Pazdírek Tomáš, Křivánek Milan, Kolísek Lubomír, Winkler Tomáš, Lébiš Bohumil, Heger Michal, Langr Jiří, Andrlík Dušan (k), Kryštof Ondřej, Čermák Jiří (Šmída Jan, Konečný Patrik)

Branky : 2x Lébiš, Heger a Kolísek

Rozhodčí : Hnát, Havránek a Soška(laik)

Než si napsal sestavu domácích ( na hosty prý kašle Smile ), udělal tipovačku kolemsedících. Výsledek neuhodl nikdo. Ehm, tedy až na mne, ale já jsem si to prostě tak zařídil, abych to uhodl Smile . Poté si napsal sestavu a popsal roztrénování před zápasem: Gólman se nestačí otáčet. Kolda dělá, že se protahuje! Johny se pomalu rozkoukává po dlouhé pauze. Rada starších Smile ( Ondra, Prcek, Milan a Dušan) debatují o taktice. Čenda nevěří vlastním očím, že je v základu! Patrik jen chodí a pořád nic!!! Ne a ne se pohnout! Wiky se snaží dostat k míči a nikdo mu jej nechce půjčit Smile Kolda nese plný kýbl vody. Asi je horko!!! (A já podotýkám, že to spíše vypadalo, že kýbl nese Koldu Smile )
Výkop provádí domácí hráči Metry. Domácí chtěli hned od začátku hrát fotbal a hosté jim k tomuto svojí hrou hodně vypomohli. Žádné zběsilé nakopávání míče, ale hrou po zemi se snažili obě mužstva dostat na dostřel soupeřovi brány. První šanci si vypracoval Kryštof, ale hlavička po dlouhém autu Langra mířila mimo bránu Štefana. Poté se k odraženému míči dostal Kolísek, ale mířil nepřesně. Krásný míč ve 4.minutě poslal Langr Čermákovi, ten jej po zemi přihrál do vápna. Kryštof se jej zmocnil a nahrál Kolískovi. Jeho střela se však znovu nevešla mezi 3 tyče a zamířila nad bránu. Po získání míče se domácí Čermák pokusil z úhlu zakončit, ale jeho střela šla vedle. Krásnou kombinací se zaskvěli domácí. Po ose Křivánek, Kolísek, Lébiš, Kryštof se posledně jmenovaný pokusil zakončit. Jeho střela však byla zblokována. Chvíli na to byl faulován agilní Čermák. Z přímého kopu se do zakončení dostal Lébiš, ale hlavou minul. Znovu Lébiš se pokusil překonat Štefana po autu Langra a prodloužení Čermákem. Mířil jen do připraveného gólmana Starého Města. V 11.minutě překvapil všechny centrem nebo střelou Winkler. Jeho pokus musel brankář hostí vytáhnout na roh. Z rohu nic nebylo a hosté se v pohodě ubránili. Hosté pomalinku začali vystrkovat růžky a po úvodních šancích domácích, které přestáli, hru vyrovnali a hrálo se více ve středu hřiště. Po kombinaci Hegera a Pazdírka se znovu do zakončení dostal Lébiš, ale opět se jen zastřeloval a mířil vedle. V 25.minutě se po kombinaci dostali hosté na dostřel domácí brány, ale nepřesnou finální přihrávkou se o šanci sami připravili. Minutu na to předvedl další svou přednost Čermák. Dlouhatánský aut doprostřed hřiště našel nikým nekrytého Kolíska. Ten však mířil mimo. Další dvě nepřesné střely patřily hostům. Nejprve za hry a následně Hájek z přímého kopu trefil topoly za bránou Tichého. O něco přesněji mířil Cápal o minutu později, ale střela byla slabá. Pak musel vystřídat Čermák pro zranění. Do hry se zapojil Konečný. Kolísek se znovu pokusil změnit skóre, ale ani z přímého kopu ani hlavičkou po centru nového muže na hřišti proti Štefanovi neuspěl.  Poté se na hřišti začalo jiskřit. Po faulu na Kryštofa  a strkanici Kvapila s Kolískem, bylo uděleno několik žlutých karet, mezi kterými se objevila i karta červená. Po konzultaci hlavního rozhodčího Hnáta s pomezním Havránkem ji však odvolal. Žluťásek Kolísek se postavil k rozehrání přímého kopu a trefil spojnici brány!! K odraženému míči se snažilo dostat několik hráčů, ale po pár odrazech se nejlépe ke všemu postavil Lébiš, který se svým čuchem na góly a stát ve správný čas na správném místě nekompromisně zasunul míč do odkryté brány!!! Hurá!!! 1:0!! Ve 40.minutě střílel cápal, ale Tichého nepřekvapil. Další šanci si vypracoval po autu Langra Konečný, ale trefil jen brankáře. Konec poločasu byl ve znamení obrovských šancí domácích, ale jak Kolísek, tak po nádherné nahrávce Milana Křivánka Kryštof  ve stoprocentních šancích gól nedali. Za stavu 1:0 se tedy šlo do kabin. Po přestávce to vypadalo, že hráči Starého Města jsou myšlenkami někde jinde a toho využil Heger ve 48.minutě. Vystihnul rozehrávku hostů a po…( dál budu citovat Malého Káju. Pozorujte schválně výbuch emocí, který se nekonal
Smile…) … úniku Hegera, který vyškolil brankáře a s přehledem zavěsil, se skóre zvýšilo na 2:0. V 55.minutě zvládla obrana hostů další ošemetnou situaci, kdy kombinaci a šance Konečného a Kolíska odvrátila. O tři minuty později střílel znovu Cápal nepřesně a hodinu hry zakončil teatrální pád Hájka uvnitř vápna domácích. Rozhodčí však správně situaci posoudil a pokutový kop nenařídil. V 63.minutě nasadil Kolísek housle, ovšem výsledkem byl jen roh, který hosté v pohodě odvrátili. V 65.minutě vystřídali hosté. Za Němce přišel Hloušek. V 73.minutě si pro penaltu chtěl dojít Kryštof, ale vedl si stejně jako Hájek na straně druhé. V 75.minutě nejprve zahráli staroměstští mimo bránu přímý kop. Po té z protiútoku vystřelil Heger. Jeho střelu Štefan jen s námahou vyrazil před sebe a míč mu do brány dorazil Lébiš, který opět předvedl svůj čich na góly!! ( Kája : paráda!!! Smile paráda!!) Za další minutu už nemohl Langr a tak jej vystřídal Šmída. Další příležitost ke zvýšení skóre měl Heger, ale jeho střele z přímého kopu chyběla přesnost. Po dalším střídání hostů se ke slovu dostal Šmída. Obehrál tři protihráče, ale celé akci chyběla finální přihrávka. V 86.minutě si míč po faulu na svoji osobu postavil míč Kolísek a nádhernou střelou nedal brankáři nejmenší šanci!! Zvýšil tak na konečných 4:0.
Závěrečný vítězný pokřik byl na spadnutí a když se už nic nestalo, mohli se domácí zaslouženě radovat z výhry..