Metra – Třebřov

Metra Linhartice – Sokol Třebařov 0 : 2

Vyhladovělé domácí fanoušky, toužících po gólech a hlavně třech bodech z domácího hřiště, neuspokojili hráči Metry Linhartic a přenechali důležité body o postup soupeři ze Třebařova.

Sestava Metry : Tichý Petr, Pazdírek Tomáš, Škrabal Richard, Kolísek Lubomír, Winkler Tomáš, Langr Jiří, Konečný Patrik, Balabán Lukáš, Andrlík Dušan, Kryštof Ondřej, Vacek Martin ( Prucek Jaroslav, Křivánek Milan, Šmída Jan, Konečný Ladislav, Lébiš Bohumil )

Sestava Třebařova : Strnad Martin, Vystrčil Alois, Triech Jiří, Novotný Martin, Vais Ondřej, Hlubinka Miroslav, Hradil Miroslav, Horák Ladislav, Sommer Vladimír, Křižanovský Lukáš, Maleňák David ( Handl Martin, Hlubinka Petr, Eliáš Jakub )

Rozhodčí : Urban Jaroslav, Novotný Radek, Soška Jiří (laik)

Branky : 2x Křižanovský Lukáš

Po vzájemném oťukávání přišla rychlá sprcha. Jak pro domácí hráče, tak pro fandy, kterých se sešlo 130!! V 10. minutě se po přímém volném kopu tečoval hlavou Lukáš Křižanovský a trefil se přímo do šibenice Tichého brány 0:1. Domácí snaha o rychlé vyrovnání nevyšla, přestože k tomu měl blízko P. Konečný, kterému po pěkné kombinační akci chyběl krok. Další krásná akce následovala v 16.minutě, po výměně míče mezi Kolískem a Langrem se na malém vápně ocitá Vacek, ale střílí nad bránu Strnada. Vzápětí nedokázal zužitkovat Malenám ostrý centr před bránu Metry. Hra se přelévala ze strany na stranu. Langr obdržel nádhernou přihrávku od Škrabala, za strany nahrává před bránu, kde Kryštof sklepává míč Kolískovi, avšak tomu v tísni nezbylo moc prostoru na důraznou střelu a tak Strnad jeho střelu vyrazil na roh. Po chvilce klidu krásně utekl z půlky Vacek. Jeho nahrávku Balabán netrefil a omylem nahrál Kryštofovi, který střelou po zemi branku hostí míjí. Kvůli zranění museli hosté vystřídat a místo Horáka nastoupil Handl. Ve 37. minutě střela Maleňáka zdálky vystrašila Tichého, ale mezi tyče se nevlezla. Ve 40. minutě si nádherně naběhl na centr nikým nehlídaný Lukáš Křižanovský a v klidu zasunul Tichému míč do jeho svatyně – 0:2. To byla ledová sprcha pro domácí. Ti se už do poločasu na nic nezmohli, kromě žluté karty pro Balabána, kterou měl dostat za faul Škrabal. O přestávce vystřídal Prucek Pazdírka. Hosté se zatáhli v druhém poločase do obrany a nedávali tak domácím hráčům prostor pro kombinaci. Za zmínku stojí pouze přímý volný kop Kolíska, který skončil v náručí Gólmana hostů. Pak už se spíše hrálo na karty než fotbal. V 63. minutě dostal střelec obou branek červenou kartu za kopnutí protihráče za zády sudího. V 64. minutě přišel na hřiště Křivánek a odešel Vacek. V 72. minutě dostal Kryštof žlutou kartu. Na hřiště se dostali také Eliáš a Lébiš. Ten jako poslední mohl ještě zápas zdramatizovat, kdy zcela na obranu se soustředící hosté mu nechali trochu prostoru, avšak zkušený matador obstřelil kromě Strnada i bránu. Na posledních pět minut naposledy vystřídali hosté a za Novotného přišel Hlubinka. Do konce zápasu se již nic nestalo a tak výsledek 0:2 byl konečný.
Tentokrát jsem se soustředil na jediného hráče na hřišti a tím byl doposud opomíjený Petr Tichý. Počítal jsem mu dobré zákroky, kterých bylo 6. Špatné zákroky, mezi ně patří i oba góly, které byli čtyři. A špatné a dobré výkopy, či výhozy nebo rozehra míče na spoluhráče. V poměru 4:1 v jeho neprospěch. Není to výtka, ale myslím, že i výkop musí mít myšlenku a směr. Ne jenom do toho plácnout, ať si letí, hlavně když je co nejdál od brány.