Trstenice – Metra

SOKOL TRSTĚNICE  – TJ METRA LINHARTICE 4 : 1

Za mírně deštivého odpoledne, se v neděli 29. 3. 2009, střetly ve III.třídě týmy, jež pomýšlejí na postup do okresního přeboru. Domácí Trstěnice hostili na svém rozmáčeném a  blátivém hřišti lídra podzimu.

BRANKY : 2x Mandlík Radek, 2x Stráník Petr – Kelo Petr

Rozhodčí : Hrouzek Kamil, Novotný Radek a Ropek Alois

Sokol Trstěnice : Švec Jaroslav, Švec Michal, Vopařil Lukáš, Frank Petr (K), Bican Břetislav, Kmošek Roman, Hájek Jaroslav, Cacek Jaroslav, Hanus, Jaroslav, Mandlík Radek, Vrabec Jan (Stráník Petr, Flor Tomáš, Sigl Petr, Pittner Petr)

TJ Metra Linhartice : Tichý Petr, Kelo Petr, Pazdírek Tomáš, Kolísek Lubomír, Winkler Tomáš, Kelo Tomáš, Heger Michal, Konečný Patrik, Andrlík Dušan, Kryštof Ondřej, Vacek Martin (Prucek Jaroslav, Konečný Ladislav, Čermák Jiří, Coufal Jakub)

První čtvrthodina zápasu přinesla svěží a rychlý fotbal a dokud to terén trochu dovoloval byl pokus o kombinaci patrný na obou stranách. Zpočátku měli hosté míč více na kopačkách, a  tak hned v první minutě vybojovali roh, který domácí bezpečně odvrátili. O dvě minuty později mohl Konečný P. potrestat faul na Kryštofa  ze vzdálenosti asi 25metrů, ale nastřelil pouze zeď. V 7.minutě si trestný kop mohl zopakovalt Kolísek, po faulu na Vacka. Technická střela z 22 metrů byla bohužel slabá a neměla šanci na úspěch. Za 2 minuty nato si tentýž hráč může pokus zopakovat (opět  a po faulu na Hegera), přidal střele na razanci, jenže chyběla přesnost, a tak šla střela nad bránu domácích. Ve 13.minutě se dostali domácí ke slovu, ale přímý kop s přehledem Tichý uklízí na roh, který následně odkopává Heger do bezpečí. Další šance domácích na sebe nenechala dlouho čekat, ale slabá hlavička se neujala.
Po pěkné nahrávce na střed hřiště mířil Kolísek téměř sám na Švece J., ale nepříliš dobře umístěnou střelu domácí gólman vyrazil na roh. Ve 20. minutě se po dlouhém autu blýskl parádním protlačením do šance domácí Mandlík, jenže neměl již dostatek prostoru na přesnější zakončení a hlavičkoval nad branku. Pak zazářili Winkler a P. Konečný, a  krásnou kombinací přehráli domácí. Jejich snahu ukončil až faul domácích na Konečného. Z následného centru střílí Kryštof mimo bránu. V 31. minutě se domácí dočkali a důrazným výběrem místa v pokutovém území se předvedl domácí Mandlík, který hlavou otevírá skóre – 1:0. Hosté se vzpamatovali z gólu a začali hrát svoji hru. Jejich snahu utnula chyba Pazdírka, kterou potrestal Mandlík a podruhé nedává Tichému šanci – 2:0. Po běžném souboji ve 42. minutě dostává Heger za faul žlutou kartu. Ve 45. minutě se hosté ještě jednou nadechli k náporu a před odchodem do kabin upravili stav na 2:1. Po Kolískově centru sice domácí na chvíli odvrátili nebezpečí, ale T. Kelo na pravé straně přistrčilí míč bratrovi Petrovi a ten nekompromisní levačkou nedává z rohu vápna Švecovi nejmenší šanci.
V druhém poločase bylo znát, že hosté chtějí vyrovnat a domácí přinejmenším výsledek udržet,  případně z dlouhého nakopnutého míče utéct a pojisti si vítězství. Domácí střídali a na hřiště se dostal nejprve Stráník a o pár minut později Flor. V 51. minutě zahrávali hosté rohový kop, který domácí s přehledem odvrací. V 53. minutě dostává žlutou kartu za skluz Kryštof. Nutno podotknout, že přes dobrý výkon rozhodčího se hostům nezdálo jednostranné udělování žlutých karet. Domácím karty uděleny nebyly, ale hostům za podobné zákroky ano. Domácí v zásadě byli za podobné zákroky potrestáni napomenutím, ale karty jim uděleny nebyli. O pár minut později kombinují Heger a Konečný P., ale střela druhého jmenovaného skončila v náručí brankáře. V 60. minutě se přiostřuje a domácí hráč Švec obdržel po ostrém skluzu na Kryštofa PRVNÍ žlutou domácích. Následná reakce Kryštofa vyústila v druhou žlutou kartu a předčasný odchod do kabin. V 65. minutě se po autovém vhazování dostává znovu ke slovu P. Kelo, ale jeho střela nestřela neměla šanci na vyrovnání. Následně si dobrý zákrok připisuje Tichý a o chvíli později další střelu P. Konečný. V 68. minutě dochází ke střídání v celku Metry. Odchází Vacek a přichází L. Konečný. V 70. minutě se po kombinaci, nového muže na hřišti s Hegerem dostává k míči T. Kelo, ale slabou střelou nevyrovnal. V 75. minutě fauluje ve vápně Pazdírek a rozhodčí Hrouzek nařizuje penaltu, kterou s přehledem proměňuje Stráník a zvyšuje tak stav na 3:1. Metra si i  v deseti vytvářela místo pro kombinaci a domácí si častými fauly pomáhali zacelit mezery v obrané činnosti. Následkem jednoho z těchto faulů byl centr ze strany, který zahrával Winkler a dezorientovaný bránící hráč si nastřelil tyčku domácí svatyně! V 81. minutě dostává po ostrém zákroku Heger druhou žlutou kartu a tak musel předčasně do sprchy. Oslabení hosté ještě vyrobili jednu hrubku v obraně, po které domácí Stráník upravil na konečných 4:1.
Utkání bylo více než bojovné, přesto si obě strany dokázaly vytvořit slušné šance ke skórování. Na rozdíl od hostů je však domácí proměnili, a proto zaslouženě vyhráli. Nutno podotknout, že dobrý výkon předvedl i hlavní arbitr Hrouzek, který neudělal závažnou chybu při rozhodování. Ale malinká výtka by se našla. Všude se mluví o ochraně technických hráčů ze strany rozhodčích, ale na hřišti to dnes nebylo znát . Příkladem byly zákroky na P. Konečného, který je ještě věkem dorostenec, a přesto si už místo v základu mužů vybojoval.Rozhodčí mohl více dbát na jeho zdraví, protože nejeden zákrok na tohoto hráče zaváněl žlutou kartou. Přes veškeré obavy z tohoto utkání se mimo hřiště neudálo nic zvláštního a tak sprosté nadávky a jiné vulgarismy směřované na hráče hostí byly přítomnými arbitry i hráči hostí ignorovány. Prostě komu není shůry dáno, stane se fanatickým fanouškem svého klubu.