Sokol Kunčina – TJ Metra Linhartice 2:1

Dne 21.3.2009 se uskutečnilo první přátelské utkání hrané na trávě mezi týmy Kunčiny a Linhartic.

Týmy nastoupily k přátelskému utkání v těchto sestavách :

TJ Metra Linhartice: Tichý, – Pazdírek, Andrlík, Škrabal, Winkler – Balabán, P.Kelo, Kolísek, T. Kelo – Kryštof, P.Konečný (Šmída,L.Konečný,Prucek,Křivánek)
Sokol Kunčina: Pešava – Štrajt,Kubík,Hurita,Sedlák – Kytlica,P.Brychta,Klíma,Slezák – Spálenský,Tlustoš (I.Stupka,L.Stupka,L.Slezák,Šmehlík,Drahoš)
Branky : 1x Kryštof Ondřej – Slezák, Stupka
Diváků : 50

V sobotu 21.3.2009 se ve 14 hodin střetly celky Metry Linhartic a Sokola Kunčiny. Za slunného počasí se nejspíše oba celky nechaly uspat jarní letargií či únavou a prakticky po celý první poločas toho moc na hřišti k vidění nebylo.
Domácí sice měli mírnější územní převahu, ale kromě několika střel, které se vlezly mezi tyče Tichého, se k jiné velké šanci nedostali.Na zápas se přišlo podívat okolo 50 diváků, ale v prvním poločase viděli hru jenom mezi vápny, kdy si žádný z celků nedokázal vytvořit žádnou brankovou příležitost. Domácí byli lepším týmem, ale gólově to nijak vyjádřit nedokázali. A tak mohla být jedinou návnadou na druhý poločas utěšená střela hostujícího Kolíska z 20metrů, ovšem mířící pouze do břevna.
Bohužel ani druhý poločas nezačal v lepším tempu. Domácí ubrali plyn a tak na hřišti se toho moc nedělo. Přesto se střídáním sestav dělala okénka v obranách obou celků a výsledkem toho byl první gól Kryštofa, který uklidil míč, po vyhraném hlavičkovém souboji Konečného, za záda domácího gólmana. Metra se dlouho z vedení neradovala. Domácí zvýšily obrátky a odměnou jim byl vyrovnávací gól v 70.minutě, kdy hosté branku špatným odkopem Kunčině doslova darovali. Winklerem odkopnutý míč se odrazil od zad Slezáka rovnou do brány Metry. Domácí se sice mírně uspokojili z vyrovnávacího gólu, přesto byli dále aktivní a snažili se donutit svého soupeře k chybám. To se jim podařilo a v 85. minutě se mohl z gólu radovat I. Stupka, který prostřelil Tichého.
Hodnocení zápasu, těsně před začínající sezónou, by vystihoval fakt, že se hrálo tak, aby se nikdo nezranil a obě mužstva tak mohla nastoupit do jarních bojů v nejsilnějších sestavách. Celé utkání oba týmy předváděli nepřesné přihrávky, špatné zpracování míče, nepřesnou koncovku.

Komentář